Projekt Anatom.cz vznikl ve spolupráci skupiny Adaptive learning z FI MU a Memorix týmu zahrnující klinické lékaře a studenty LF MU v Brně.
Primárním cílem projektu Anatom.cz je usnadnit studentům medicíny, antropologie a dalším zájemcům o anatomii procvičování svých znalostí. Opakováním přehledných schémat z Memorixu Anatomie si každý může pohodlně upevňovat své vědomosti. Sekundárním cílem je vyzkoušet přínos inovativního softwarového modelu, který se na základě Vašich předchozích odpovědí snaží vybrat Vám následující otázku adekvátní obtížnosti.
Anatom.cz je vyvíjen na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, konkrétně v rámci skupiny Adaptive Learning.
Mezi další projekty naší skupiny patří:
Na vývoji aplikace anatom.cz a modelu, který Vám vybírá otázky na míru, se podílí především Vít Stanislav, Jan Papoušek a Jiří Řihák (PhD studenti FI MU).
Pokud studujete na FI a máte zájem se zapojit do vývoje podobného typu systémů, případně pokud máte zájem o výzkumnou spolupráci, kontaktujte Radka Pelánka.
Rádi bychom vyslechli Tvoje náměty k rozvoji systému, připomínky a stížnosti k beta verzi. Když nám pošleš email na anatom@memorix.cz, pomůžeš nám aplikaci zdokonalit pro sebe i ostatní uživatele.
Anatomická schémata laskavě poskytli autoři úspěšné učebnice Memorix Anatomie. Za zpracování obrázků a medicínskou správnost zodpovídá: MUDr. Linda Kašičková (koordinátorka, lékařka FN Ostrava), MUDr. Marek Čierny (lékař Medical College of Wisconsin), MUDr. Ondřej Volný (anatom, lékař NK FN u Sv. Anny). Na tvorbě obsahu Anatoma se významně podílejí následující studenti léařství LF MU v Brně: Samuel Bakoš, Mirka Marková, Markéta Setničková, Magda Šubrtová, Šárka Tomková, a Lýdia Nováková. Děkujeme studentům a studentkám, kteří s tvorbou Anatoma pomáhali v minulosti: Davidu Dufkovi, Adrianě Slaníkové, Albertovi Štěrbovi, Veronice Puchnerové, Michaele Janákové a Karolíně Svobodové.
Baví Tě anatomie? Chceš se zapojit do tvorby Anatoma? Hledáme dobrovolníky, kteří nám pomůžou popisovat anatomická schemata, přidávat anatomické a klinické souvislosti, a testovat nové funkce. Intenzita spolupráce záleží na Tvých možnostech, i třeba jen 2-4 hodiny měsíčně nám mohou pomoci posunout Anatoma dále. Napiš nám na anatom@memorix.cz a domluvíme se.
Data o odpovědích jsou ukládána a jsou využívána pro výběr vhodných otázek a pro výzkumné účely. Všechna tato data jsou zpracovávána anonymně. Přihlašovací údaje (Facebook, Google) jsou použity pouze pro určení identity při opakovaných návštěvách, jinak se s nimi nepracuje. Podrobné informace najdete v Zásadách ochrany osobních údajú.
Anatomické obrázky a schémata jsou autorsky chráněna, a jejich kopírování, stahování, nebo dokonce distribuce jsou zakázány. V případě, že byste je chtěli využít jakkoli jinak než k prostému užití, jak nabízí aplikace, je nutné mít písemné svolení držitele autorskách práv (Radovan Hudák). Podrobné právní podmínky užití Anatoma najdete tady.